Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 21 людина

Про заходи щодо виявлення, реагування на випадки насильства, булінгу (цькування) в школі

Дата: 28 березня 2019 о 08:57
152 перегляда

БОГУШІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ БЕРЕЗНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

22.03.2019 с. Богуші № 32

Про заходи щодо виявлення,
реагування на випадки насильства,
булінгу (цькування) в школі

Відповідно до статті 11 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству» від 07 грудня 2017 року, Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, наказу Міністерства освіти і науки України від 02 жовтня 2018 року № 1047 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами», Закону України від 18.12.2018 № 2657-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)», листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 року № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу» та з метою створення у закладі освіти безпечного освітнього середовища, вільного від насильства, булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, та ефективного реагування на факти насильства,

НАКАЗУЮ:

1. Педагогічним працівникам школи у роботі щодо виявлення, реагування на випадки насильства, булінгу і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами керуватися «Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658.
Постійно

2. Затвердити Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти, що додається.

3. Затвердити Порядок реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування), що додається.

4. Призначити уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства, булінгу (цькування) або отримання заяв від постраждалої особи, проведення розслідування заступника директора школи з навчально-виховної роботи Осійчук М. Д.

5. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Осійчук
М. Д.:
5.1. забезпечити реалізацію інформаційно-просвітницьких заходів із учасниками освітнього процесу з питань запобігання та протидії насильству, булінгу, у тому числі стосовно здобувачів освіти та за їх участю;

протягом 2018-2019 навчального року

5.2. розмістити на інформаційному стенді та на офіційному веб-сайті закладу освіти контактну інформацію уповноваженої особи закладу, організацій та установ, служб підтримки постраждалих осіб, до яких слід звернутися y випадку насильства, булінгу;

5.3. у разі виникнення підозри щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною, працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводити зустрічі із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагатися розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис;
за потребою

5.4. реєструвати інформацію про виявлені факти вчинення насильства, булінгу (цькування) у Журналі реєстрації фактів виявлення про вчинення насильства, булінгу (цькування).
Постійно

6. Практичному психологу школи Грицюті О.М. складати план корекційної роботи та здійснювати соціально-педагогічний, психологічний супровід з жертвою та її кривдником, особливо, якщо останнім є інший здобувач освіти закладу, та у разі необхідності перенаправляти до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).
За потребою

7. Працівникам закладу освіти у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною, працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, працівника закладу освіти, передавати уповноваженій особі закладу освіти, а у разі її відсутності – безпосередньо керівникові закладу освіти (директорові) інформацію про учасника освітнього процесу з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор школи П. ВАСИЛЮТА

З наказом ознайомлені:

заступник директора школи
з навчально-виховної роботи М. Осійчук

практичний психолог О. Грицюта

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Богушівської
ЗОШ І-ІІІ ступенів
22.03.2019 № 32

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності)
заяв про випадки насильства, булінгу (цькування)
у Богушівській ЗОШ І-ІІІ ступенів

1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, зобов’язані подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти Осійчук М. Д.- заступнику директора школи з навчально-виховної роботи; з інформацією про дитину/працівника закладу освіти з метою планування подальших дій з надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.
2. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
4. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить службове розслідування, збирає інформацію про інцидент, відбирає письмові пояснення.
5. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по ліцею.
6. У разі підтвердження виявленого факту насильства уповноважена особа закладу освіти здійснює заходи відповідно до Порядку реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування).
7. Інформацію про виявлені факти вчинення насильства, булінгу (цькування) вноситься до Журналу реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення насильства, булінгу (цькування).

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказ Богушівської
ЗОШ І-ІІІ ступенів
22.03.2019 № 32

Порядок реагування на доведені випадки насильства, булінгу (цькування) у Богушівській ЗОШ І-ІІІ ступенів
та відповідальність осіб, причетних до насильства, булінгу (цькування)

1. На підставі проведеного Комісією з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) службового розслідування уповноважена особа закладу освіти організовує проведення засідання Ради профілактики правопорушень за участю учасників освітнього процесу, причетних до випадку насильства, булінгу (цькування) з метою складання плану корекційної роботи.
2. Інформація про результати службового розслідування повідомляється заявнику у письмовій формі у 10-денний період з моменту отримання заяви.
3. Інформація про доведений випадок насильства, булінгу (цькування) повідомляється керівником закладу освіти в уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та службу у справах дітей для розгляду питання щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
4. За потреби працівники психологічної служби, медична сестра здійснюють соціально-педагогічний, психологічний супровід з жертвою та її кривдником, особливо, якщо останнім є інший здобувач освіти (здобувачі освіти) закладу, та у разі необхідності перенаправляють до інших спеціалістів (психотерапевта, невролога тощо).
5. Інформація про інцидент розглядається на засіданні педагогічної ради Богушівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (із забезпеченням конфіденційності постраждалих осіб) з метою посилення роботи педагогічного колективу щодо запобіганню насильству та булінгу (цькуванню).

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.